کتاب هرچی تو می‌خوای

دِرِک سیورز (Derek Sivers) در سال ۱۹۹۷ موزیسینی موفق بود که از علاقه‌ی خودش یعنی موسیقی، درآمد خوبی داشت. در این سال او تصمیم می‌گیرد که موسیقی خود را به صورت آنلاین هم بفروشد ولی گزینه مناسبی برای اینکار پیدا نمی‌کند. به همین خاطر خودش دست به کار می‌شود و با خرید یک کتاب در مورد برنامه‌نویسیِ وب‌سایت‌ها و با تلاش زیاد وب‌سایت خودش را راه می‌اندازد. بعد از چند سال این وب‌سایت تبدیل به بزرگ‌ترین فروشگاهِ آثار موزیسین‌های مستقل می‌شود. ده سال بعد دِرِک این شرکت را به قیمت ۲۲ میلیون دلار می‌فروشد.

در این کتاب متوجه می‌شوید که دِرِک برای پی‌نمودن این مسیر نیازی به بیزینس پلن یا برنامه جامع کسب‌وکار نداشت و احتمالا شما هم نیازی به این مورد ندارید. نیازی نیست که بزرگ فکر کنید، در واقع احتمالا کوچک فکر کردن می‌تواند براتیان مفیدتر باشد. با آنچه که دارید کار را شروع کنید، به مشتریان بیشتر از خودتان اهمیت بدهید و کسب‌وکارتان را طوری اداره کنید که گویا نیازی به پول ندارید.

نویسنده کتاب

دِرِک سیورز

دِرِک سـیـوِرز، موزیسین، تهیه‌کننده، کارآفرین، سخنران TED و نویسنده است. او توانست وب‌سایتی بسازد که در آن بیش از ۱۵۰ هزار موزیسین مستقل آثار خود را بفروشند. دِرِک در طی ده سال درآمد کل وب‌سایت را به بیش از صد میلیون دلار رساند. بعد از فروش شرکت خود به مبلغ ۲۲ میلیون دلار شروع به مسافرت به کشورهای مختلف کرد و در این سال‌ها سعی داشته شرکت جدیدی در زمینه کمک به تولید موزیسین‌ها راه‌اندازی کند. همینطور در سال‌های اخیر در حال نوشتن سه کتاب جدید هم بوده است.

ترجمه رسمی با اجازه از نویسنده و ناشر کتاب

این کتاب با مجوز رسمی و انحصاری از ناشر اصلی کتاب و با رعایت حقوق مادی و معنونی نویسنده اصلی کتاب منتشر می‌شود. ترجمه کتاب با همکاری مستقیم نویسندهٔ کتاب و با تائید او انجام شده است.

دست‌نوشته‌ی نویسنده درباره انتشار ترجمه‌ی فارسی